Bezpieczeństwo w DreamBalloon

Więcej informacji na temat jak przebiegają loty, ile trwają, jak wysoko latamy, gdzie lądujemy, jak się ubrać itp:

Bezpieczeństwo - najczęściej zadawane pytania

Balon to pierwszy i statystycznie najbezpieczniejszy statek powietrzny jakim możemy latać. DreamBalloon jest przewoźnikiem lotniczym, zatwierdzonym przez europejskie, skandynawskie i polskie władze lotnicze. Latamy pod ścisłą kontrolą i regulacją. Posiadamy licencję na wykonywanie pasażerskich lotów komercyjnych, wydaną przez duńskie władze lotnicze i zatwierdzoną przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wszyscy nasi piloci posiadają kwalifikację do komercyjnych lotów balonami na ogrzane powietrze i podlegają ścisłej kontroli jakości i umiejętności. Kontrola ta przeprowadzana jest zgodnie z Instrukcją Operacyjną firmy.
Sprzęt na którym latamy również podlega ścisłym kontrolom, które przynajmniej raz w roku wykonują dwie niezależne firmy zajmujące się badaniem stanu technicznego balonów.

Tak, zgodnie z europejskimi przepisami zobowiązujących przewoźników lotniczych, wszyscy nasi pasażerowie są w pełni ubezpieczeni.

Nie. Umiejętność latania balonem wymaga nie tylko dużej wiedzy w zakresie meteorologii i nawigacji ale przede wszystkim wymaga posiadania odpowiedniej licencji. Nasi piloci są w pełni licencjonowani i mogą przeprowadzać loty wszystkimi dostępnymi w naszej firmie balonami – zarówno małymi, dużymi jak i tymi o nietypowych kształtach.

Niestety ze względów bezpieczeństwa, nie zabieramy na pokład balonu kobiet w ciąży. Jeśli zajdziesz w ciążę po zakupie biletu, wystarczy że skontaktujesz się z nami a my przedłużymy jego ważność na okres po ciąży, tak abyś mogła spokojnie polecieć, nie narażają swojego dziecka na jakiekolwiek ryzyko.

Dokładamy wszelkich starań aby osoby niepełnosprawne mogły bez przeszkód uczestniczyć w locie balonem.
Jednak ponieważ każda niepełnosprawność jest inna i każda wymaga specjalnego podejścia i przygotowania, zalecamy kontakt z nami przed zakupem biletu na lot. Po poznaniu każdej indywidualnej sytuacji, jesteśmy w stanie ocenić czy dana osoba z niepełnosprawnością może uczestniczyć w locie z innymi pasażerami, czy też wymaga podejścia indywidualnego.
W szczególnych przypadkach jesteśmy nawet w stanie zabrać osobę niepełnosprawną wymagającą posiadania wózka inwalidzkiego w czasie lotu. Prosimy o kontakt telefoniczny gdy zajdzie taka potrzeba.

Wszyscy pasażerowie muszą upewnić się, że nie cierpią na schorzenia wykluczające lot. DreamBalloon w takiej sytuacji nie ponosi odpowiedzialności. Sprzedając bilet na lot, przyjmujemy, że każdy pasażer zdaje sobie sprawę ze swojego stanu zdrowia i ponosi za to pełną odpowiedzialność. Należy pamiętać, że bilet na lot zawsze można przekazać lub sprzedać innej osobie. O zmianie właściciela biletu należy nas poinformować telefonicznie, celem zmiany danych osobowych pasażera.

Decyzja pilota DreamBalloon jest całkowicie suwerenną decyzją, opartą przede wszystkim na prognozach pogody i ocenie ryzyka. Dlatego w skrajnych przypadkach może okazać się, że nasz pilot nie podejmie się lotu a inny pilot w tym czasie poleci.
Piloci DreamBalloon, w odróżnieniu od prywatnych właścicieli małych balonów ponoszą odpowiedzialność nie tylko za siebie ale także za swoich pasażerów. Małe, prywatne balony mogą latać w trudniejszych warunkach pogodowych niż balon komercyjny, lecący z pasażerami. Dlatego może zaistnieć taka sytuacja, szczególnie podczas festiwali czy zawodów balonowych, że pomimo iż inne balony startują, DreamBalloon odwołuje swój lot. Oczywiście nigdy w takim przypadku Twój bilet nie traci ważności i natychmiast możesz zapisać się na inny lot.

Aby dziecko mogło wziąć udział w locie, musi mieć ukończone 7 lat i mieć minimum 140 cm wzrostu.
Dzieciom poniżej 16 roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła.

Pasażerowie ważący powyżej 120 kg proszeni są o kontakt z naszym biurem. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, wyznacznikiem możliwości wykonania lotu balonem jest nie tylko ilość osób, ale także masa startowa. Dlatego może okazać się, że ciężka osoba wykorzysta limit masy startowej balonu i będziemy musieli odmówić innej osobie udziału w danym locie. W takiej sytuacji zastrzegamy sobie możliwość poproszenie o pokrycie kosztów dodatkowego biletu

Dysponujemy flotą 20 balonów o różnych wielkościach. Najmniejszy z nich może zabrać 2 osoby, a największy aż 32 osoby.
Wielkość balonu wykonującego lot w dany dzień dobierana jest zgodnie z zainteresowaniem ze strony pasażerów tym lotem. Jeśli jest ich niewielu, wówczas wykonujemy lot małym balonem, jeśli znacznie więcej, wtedy wykorzystujemy większy balon.
W 2020 roku  w miesiącach kwiecień – sierpień najczęściej wykorzystywane będą balony 5-cio i 4-ro osobowe. We wrześniu – listopadzie planujemy wykorzystanie większych balonów aby umożliwić pasażerom, którzy kupili bilet w tym roku wykorzystanie go niezależnie od ilości oczekujących na lot osób.

Wielkość balonu planowana jest wraz z układaniem kalendarza na najbliższe 14 dni. Oznacza to, że łatwo możesz sprawdzić jaki balon zamierzamy użyć, wchodząc w kalendarz lotów i sprawdzając ile miejsc jest wolnych w balonie.

Bilet na lot balonem

Kupując bilet na lot z DreamBalloon nie musisz się martwić o złą pogodę, termin ważności biletu czy niedogodne miejsce lotu. Masz 24 miesiące na wykorzystanie biletu w dowolnym miejscu i terminie.

Bilet na lot dla jednej osoby - 650 zł

Lot balonem z zaproszeniem

Podaruj bliskiej osobie bilet na lot balonem wraz z unikalnym zaproszeniem i w kopercie DreamBalloon. Masz 24 miesiące od dnia zakupu na wykorzystanie biletu w dowolnym miejscu i terminie.

Bilet z zaproszeniem na lot dla jednej osoby - 695 zł

Inne FAQ - najczęściej zadawane pytania

Działalność DreamBalloon jest zaakceptowana i kontrolowana przez:

DTA.png
Duńska Agencja Transportowa kontroluje i nadzoruje działalność DreamBalloon na terenie Europy
ulc_logo
Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał zgodę na działalność DreamBalloon w Polsce.

DreamBalloon

DreamBalloon Sp. z o.o.

ul. Wyścigowa 9/1
78-400 Szczecinek
NIP: 673 190 96 56


email: Info@dreamballoon.pl
tel.  +48 881 683 888