🏷️ -10% z kodem ZIMA2024 🏷️

Ile kosztuje lot balonem?

Lot balonem w Polsce to koszt rzędu 550 – 800 złotych za osobę. Cena biletu często zależy od czasu oczekiwania na lot, rejonu, rodzaju lotu (poranny/wieczorny) i wielu innych czynników.

Bilet biletowi nierówny

Polskie firmy balonowe operują w wielu systemach. Niektóre oferują różne ceny za bilety na loty w tygodniu i w weekend oraz za loty poranne i wieczorne. Weekendowe i wieczorne loty balonem cieszą się największą popularnością, dlatego ich ceny mogą przewyższać ceny lotów porannych, przeprowadzanych w tygodniu.

Jednak w zależności od przewoźnika różni się też czas oczekiwania na lot. Wiele firm czeka aż w danym rejonie zbierze się odpowiednia ilość osób chętnych na lot i dopiero wtedy kontaktuje się z posiadaczami biletów, proponując termin lotu.

Jak to działa w DreamBalloon?

W DreamBalloon, każdy bilet kosztuje 649zł. Wraz z zakupem biletu, nasi przyszli pasażerowie otrzymują kod rezerwacji, z którym mogą się zapisać na lot zarówno poranny jak i wieczorny w dowolnym rejonie i terminie.

Regularnie publikujemy planowane loty w kalendarzu lotów, dlatego nie trzeba czekać – można od razu zapisać się na wybrany lot. Nawet w szczycie sezonu (lipiec/sierpień) dokładamy starań, aby zawsze były dostępne loty.

Dlaczego to jest takie drogie?

Zdarza się, że słyszymy:

  • Dlaczego tak drogo?
  • Za 100 złotych może i bym poleciał
  • Będzie tam jakiś pilot / mogę sam sobie kupić taki balon?

Należy pamiętać, iż balon na ogrzane powietrze, pomimo swoich uroków estetycznych i obecności w co drugiej książeczce dla dzieci, jest nadal statkiem powietrznym, podlegającym pod Urząd Lotnictwa Cywilnego, a warunki jego operowania są ściśle określone prawnie.

Zakup i utrzymanie certyfikowanego balonu i wyposażenia, paliwo, kilkuosobowa załoga i pilot z zaawansowaną licencją, uprawniającą do lotów komercyjnych, stanowią koszty, które w znacznej mierze przyczyniają się do ceny biletu. Dodatkowo obsługa każdego lotu wiąże się ze sporym wydatkiem. Balon musi być przewieziony w specjalistycznej przyczepie, którą ciągnie samochód terenowy. Nie bez znaczenia jest przechowywanie balonu – jak każdy statek powietrzny wymaga suchego i ciepłego pomieszczenia. To oczywiście również generuje liczne koszty

Na pytanie „czy mogę sam sobie kupić taki balon?” chętnie odpowiemy tak! Jednak radzimy, aby najpierw postarać się o odpowiednią licencję 😊

Licencje pilota balonowego podzielone są na 4 grupy ze względu na wielkość balonu jakim latamy. W DreamBalloon dbamy o maksymalne obniżenie kosztów lotu, dlatego latamy dużymi balonami. Wszyscy nasi piloci posiadają licencję grupy D, czyli uprawnieni są do latania największymi balonami.

Zobacz gdzie latamy!

czarne logo dreamballoon

W DreamBalloon mamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu bezpiecznych i niezapomnianych lotów balonem. Latamy z prawdziwą pasją i dbamy o to, aby każdy pasażer doświadczył wspaniałej przygody.

Firma
DreamBalloon Sp. z o.o.
ul. Wyścigowa 9/1 78-400 Szczecinek
NIP: 673 190 96 56

Biuro obsługi klienta:

poniedziałek – piątek
10:00 – 17:00

+48 602 868 883​

Poniedziałek - piątek
10:00 - 17:00

DreamBalloon.pl

Zdjęcia, nagrania z lotów
i promocje last minute

info@dreamballoon.pl

Szybko odpisujemy
🙂