[INSERT_ELEMENTOR id="4601"]

Czy latanie balonem jest bezpieczne?

Balon to pierwszy i statystycznie najbezpieczniejszy statek powietrzny jakim możemy latać. DreamBalloon jest przewoźnikiem lotniczym, zatwierdzonym przez europejskie, skandynawskie i polskie władze lotnicze. Latamy pod ścisłą kontrolą i regulacją. Posiadamy licencję na wykonywanie pasażerskich lotów komercyjnych, wydaną przez duńskie władze lotnicze i zatwierdzoną przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wszyscy nasi piloci posiadają kwalifikację do komercyjnych lotów balonami na ogrzane powietrze i podlegają ścisłej kontroli jakości i umiejętności. Kontrola ta przeprowadzana jest zgodnie z Instrukcją Operacyjną firmy.
Sprzęt na którym latamy również podlega ścisłym kontrolom, które przynajmniej raz w roku wykonują dwie niezależne firmy zajmujące się badaniem stanu technicznego balonów.

Czy jestem ubezpieczony w czasie lotu?

Tak, zgodnie z europejskimi przepisami zobowiązujących przewoźników lotniczych, wszyscy nasi pasażerowie są w pełni ubezpieczeni.

Czy mogę sam polecieć balonem?

Nie. Umiejętność latania balonem wymaga nie tylko dużej wiedzy w zakresie meteorologii i nawigacji ale przede wszystkim wymaga posiadania odpowiedniej licencji. Nasi piloci są w pełni licencjonowani i mogą przeprowadzać loty wszystkimi dostępnymi w naszej firmie balonami – zarówno małymi, dużymi jak i tymi o nietypowych kształtach.

Czy mogę polecieć balonem będąc w ciąży?

Niestety ze względów bezpieczeństwa, nie zabieramy na pokład balonu kobiet w ciąży. Jeśli zajdziesz w ciążę po zakupie biletu, wystarczy że skontaktujesz się z nami a my przedłużymy jego ważność na okres po ciąży, tak abyś mogła spokojnie polecieć, nie narażają swojego dziecka na jakiekolwiek ryzyko.

Czy osoby niepełnosprawne mogą polecieć balonem?

Dokładamy wszelkich starań aby osoby niepełnosprawne mogły bez przeszkód uczestniczyć w locie balonem.
Jednak ponieważ każda niepełnosprawność jest inna i każda wymaga specjalnego podejścia i przygotowania, zalecamy kontakt z nami przed zakupem biletu na lot. Po poznaniu każdej indywidualnej sytuacji, jesteśmy w stanie ocenić czy dana osoba z niepełnosprawnością może uczestniczyć w locie z innymi pasażerami, czy też wymaga podejścia indywidualnego.
W szczególnych przypadkach jesteśmy nawet w stanie zabrać osobę niepełnosprawną wymagającą posiadania wózka inwalidzkiego w czasie lotu. Prosimy o kontakt telefoniczny gdy zajdzie taka potrzeba.

Czy mogę lecieć gdy jestem chory?

Wszyscy pasażerowie muszą upewnić się, że nie cierpią na schorzenia wykluczające lot. DreamBalloon w takiej sytuacji nie ponosi odpowiedzialności. Sprzedając bilet na lot, przyjmujemy, że każdy pasażer zdaje sobie sprawę ze swojego stanu zdrowia i ponosi za to pełną odpowiedzialność. Należy pamiętać, że bilet na lot zawsze można przekazać lub sprzedać innej osobie. O zmianie właściciela biletu należy nas poinformować telefonicznie, celem zmiany danych osobowych pasażera

Mój lot został odwołany a inne balony poleciały. Dlaczego?

Decyzja pilota DreamBalloon jest całkowicie suwerenną decyzją, opartą przede wszystkim na prognozach pogody i ocenie ryzyka. Dlatego w skrajnych przypadkach może okazać się, że nasz pilot nie podejmie się lotu a inny pilot w tym czasie poleci.
Piloci DreamBalloon, w odróżnieniu od prywatnych właścicieli małych balonów ponoszą odpowiedzialność nie tylko za siebie ale także za swoich pasażerów. Małe, prywatne balony mogą latać w trudniejszych warunkach pogodowych niż balon komercyjny, lecący z pasażerami. Dlatego może zaistnieć taka sytuacja, szczególnie podczas festiwali czy zawodów balonowych, że pomimo iż inne balony startują, DreamBalloon odwołuje swój lot. Oczywiście nigdy w takim przypadku Twój bilet nie traci ważności i natychmiast możesz zapisać się na inny lot.

Czy są ograniczenia dotyczące wieku i wagi pasażera?

Aby dziecko mogło wziąć udział w locie, musi mieć ukończone 7 lat i mieć minimum 140 cm wzrostu.
Dzieciom poniżej 16 roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła.

Pasażerowie ważący powyżej 120 kg proszeni są o kontakt z naszym biurem. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, wyznacznikiem możliwości wykonania lotu balonem jest nie tylko ilość osób, ale także masa startowa. Dlatego może okazać się, że ciężka osoba wykorzysta limit masy startowej balonu i będziemy musieli odmówić innej osobie udziału w danym locie. W takiej sytuacji zastrzegamy sobie możliwość poproszenie o pokrycie kosztów dodatkowego biletu.

Ilu pasażerów zabierają nasze balony?

Dysponujemy flotą 20 balonów o różnych wielkościach. Najmniejszy z nich może zabrać 2 osoby, a największy aż 32 osoby.
Wielkość balonu wykonującego lot w dany dzień dobierana jest zgodnie z zainteresowaniem ze strony pasażerów tym lotem. Jeśli jest ich niewielu, wówczas wykonujemy lot małym balonem, jeśli znacznie więcej, wtedy wykorzystujemy większy balon.
W 2020 roku  w miesiącach kwiecień – sierpień najczęściej wykorzystywane będą balony 5-cio i 4-ro osobowe. We wrześniu – listopadzie planujemy wykorzystanie większych balonów aby umożliwić pasażerom, którzy kupili bilet w tym roku wykorzystanie go niezależnie od ilości oczekujących na lot osób.

Wielkość balonu planowana jest wraz z układaniem kalendarza na najbliższe 14 dni. Oznacza to, że łatwo możesz sprawdzić jaki balon zamierzamy użyć, wchodząc w kalendarz lotów i sprawdzając ile miejsc jest wolnych w balonie.

[INSERT_ELEMENTOR id="4551"]