☀️ Promocja na POCZĄTEK SEZONU -18%! ☀️

Rok 2022 w powietrzu!

W roku 2022 wykonaliśmy z Wami wiele pięknych lotów. Był to również pierwszy rok kiedy zaczęliśmy latać w okolicach Torunia i Bydgoszczy. Tu znajdziecie zdjęcia z tego roku i kilka ciekawostek!

01

Z wizytą w chmurach

Jesienne loty też są piękne! W październiku lecieliśmy nad Koszalinem i udało nam się wznieść ponad gęstą pokrywę chmur. Oczywiście, po przeleceniu pewnego dystansu, lądowanie odbywało się przy świetnej widoczności, a widoki były niesamowite.

Nasi pasażerowie mieli szczęście ujrzeć glorię – zjawisko optyczne, które powstaje tylko na chmurach lub we mgle i często wygląda jak pełna, okrągła tęcza 🙂

02

"Kiedy balon wróci na miejsce startu?"

„Kiedy balon wróci?” to pytanie, które czasem słyszymy od naszych pasażerów i osób zainteresowanych. Do tej pory zwykle odpowiadaliśmy, że balon nie wróci na miejsce startu, ponieważ leci z prędkością i kierunkiem wiatru, a prawdopodobnie wyląduje kilkanaście kilometrów dalej.

Jednak w lipcu 2022, wykonując lot w okolicach Szczecina, kierunek wiatru był tak zmienny, że balon wystartował na terenie Aeroklubu Szczecińskiego i wylądował w tym samym miejscu!

Wszystkim pytającym zwracamy honor – rzeczywiście, może się tak zdarzyć 😉

03

Niespodziewane odwiedziny

Na początku września mieliśmy przyjemność lecieć w rejonie Trójmiasto Północ. Po ponad godzinnym locie wylądowaliśmy, zwinęliśmy balon i zabraliśmy naszych Pasażerów na piknik. W odwiedziny przyjechał radiowóz, który otrzymał wcześniej telefon z zawiadomieniem o lecącym balonie, z którego ktoś wypadł.

Nie minęło kilka minut gdy radiowóz odjechał, a pojawiła się straż pożarna. Strażacy, równie zdezorientowani widząc bardzo zrelaksowaną, piknikującą grupę, poinformowali nas o innym telefonie alarmowym, według którego balon wylądował na drzewach.

Sytuacja była dość zabawna, ale od razu dementujemy – z kosza balonu się nie wypada i na drzewach też nie lądujemy 🙂

04

Pozdrawiamy!

Podczas lotów, szczególnie lecąc na niższych wysokościach, często widujemy dzieci i całe rodziny, które wychodzą z domów aby nam pomachać lub zrobić zdjęcie (niektórzy wysyłają nam te zdjęcia – dziękujemy!).

05

Zimowy lot przez góry

W styczniu udało nam się przeprowadzić kilka lotów we Włoszech, na terenie Dolomitów. Były to loty wymagające dodatkowego przygotowania i ostrożności.

Lataliśmy na wysokości nawet do 12000 stóp (ok. 3650 metrów), przy temperaturze do -20 stopni i pokonywaliśmy trasy aż do 100km.

 

05

Loty są piękne

Wszystkie loty balonem są piękne. Wiosenne, letnie, jesienne czy zimowe; poranne czy wieczorne. Wszystkie są wyjątkowe i magiczne. Widzimy z góry lisy, dziki, a czasem nawet wilki w lasach. Czasem „spotykamy się” w powietrzu z paralotniarzami, a czasami wznosimy się nad chmury.

Jeśli macie wyjątkowe wspomnienia lub przeżycia, podzielcie się z nami 😊

 

czarne logo dreamballoon

W DreamBalloon mamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu bezpiecznych i niezapomnianych lotów balonem. Latamy z prawdziwą pasją i dbamy o to, aby każdy pasażer doświadczył wspaniałej przygody.

Firma
DreamBalloon Sp. z o.o.
ul. Wyścigowa 9/1 78-400 Szczecinek
NIP: 673 190 96 56

Biuro obsługi klienta:

Poniedziałek – piątek
10:00 – 17:00

+48 602 868 883​

Poniedziałek - piątek
10:00 - 17:00

DreamBalloon.pl

Zdjęcia, nagrania z lotów
i promocje last minute

info@dreamballoon.pl

Szybko odpisujemy
🙂